NEMOKAMAS PRISTATYMAS NUO 40 €, PRISTATYMO TERMINAS 1-2 DARBO DIENOS

Pirminė fermentacija - ACALA skonių ir kvapų biblioteka

ACALA fermentacijos metodų išskirtinumai

Fermentuotos arbatos (kombučios) gamyba tikriausiai yra vienas iš įdomiausių procesų gėrimų gaminimo istorijoje. Norint sukurti subalansuotą skonį, naudojamas ypatingas skirtingų elementų derinamumas, o gamyba reikalauja išgryninto balanso tarp būtiniausių ingredientų ir geriausių skonių. Vienas didžiausių šio gėrimo išskirtinumų – kombučia kultūra (arbatos grybas), apipinta legendomis ir suteikianti gėrimui ypatingų savybių, žinoma, pagrindines skonių natas nulemia kokybiška ir specialiai atrinkta arbata, tačiau magiškiausius šio gėrimo ir išbaigtumo elementus suteikia nuolat tobulinami fermentacijos metodai.

Mūsų gaminama fermentuota arbata savo skoninėmis savybėmis ir netgi techniniais parametrais yra artima vynui bei šampanui. Pirminės fermentacijos metu išgaunamos unikalios gėrimo skoninės savybės, o ACALA kombučios pirminės fermentacijos būdas artimas vyndarystės procesui, nes arbata fermentuojama ąžuolinėse statinėse, kurių pagalba gėrimui suteikiami papildomi aromatų, tekstūrų bei skonių akcentai. Fermentacija statinėse padeda išgauti skirtingų ir unikalių skoninių savybių, kurias nulemia statinių medienos, vidaus išdeginimo lygis bei laikymo sąlygos, kurioms keliame aukštus reikalavimus ir ypatingai kruopščią priežiūrą. Visai neseniai atnaujinome visas gamyboje naudojamas statines ir norime jus dar labiau supažindinti su ACALA kombučios fermentacijos procesu, kuris padeda sukurti rafinuotus skonius.

Statinės visame pasaulyje gaminamos iš skirtingų medžių: klevo, vyšnios, raudonmedžio, karijos, kaštono ar kitos medienos, tačiau ąžuolas gėrimų fermentacijoje, distiliavime ir brandinime išlaiko nenusileidžiančią populiarumo poziciją. Ąžuolo mediena yra dažniausiai naudojama ne tik dėl skoninių ir spalvinių savybių, bet ir dėl sandarumo bei kokybės užtikrinimo, leisdamas lėtai patekti deguoniui, ąžuolas sušvelnina arbatos skonį. Pasaulyje yra keli šimtai ąžuolo rūšių, tačiau tik kelios iš jų turi savybių, būtinų gėrimų laikymui.

about acala

Pagrindinės ąžuolinių statinių gamybos valstybės

Ąžuolo statinės pasaulyje dominuoja jau kelis šimtmečius, tačiau jų gaminimas yra paplitęs vos keliose valstybėse, pavyzdžiui, net 65% statinių pagaminama Prancūzijoje. Šioje šalyje augantis Kornvalio ir tradicinis prancūziškas ąžuolas turi tamsaus šokolado, skrudintų kavos pupelių ir egzotiškų, pikantiškų prieskonių skonį, geriausiai tinkantį vyno brandinimui.

Perpus mažiau ir tik 30% statinių pagaminama Amerikoje bei Kanadoje, būtent amerikietiško baltojo ąžuolo statinės geriausiai tinka burbonui ir viskiui, pasižymi vanilės, karamelės ir kokoso natomis. Tik 4% ąžuolo statinių gaminamos Vengrijoje, šiuo metu šalyje gerėja statinių gaminimo kokybė ir jos vis labiau pripažįstamos pasaulyje, kalbama, jog nenusileidžia prancūziškoms. Vengrijoje, dėl lėtesnio ąžuolo augimo vėsesniame klimate, labiau užtikrinamas medienos tankumas ir statinių sandarumas, todėl paklausa nuolat auga ir tikimasi, jog gaminimo procentas gerokai išaugs. Vengriškas ir Rytų Europos bekotis ąžuolas (Quercus petraea) turi mažą tanino kiekį, todėl vynui gali suteikti daug charakteringesnį medienos ir riešutų aromatą, saldesnes natas, taip išvengiant kartumo, o tai išskirtinė ąžuolo savybė, kuri vis labiau vertinama gėrimų gaminimo industrijoje.

Vos 1% ąžuolo statinių yra gaminamos Lenkijoje, Rusijoje ir Panonijos lygumoje, šiuose regionuose, kaip ir Vengrijoje, gausu prancūziško ąžuolo, kurio skoninės savybės gėrimą prisotina pikantiškesnėmis medienos natomis. Nesuklysime pasakę, jog kiekvienas lietuvis žino lietuviško ąžuolo išskirtines tvirtumo savybes bei natūralumą, reikalingą geriausiems produktams. Lietuviškas ąžuolas yra vertinamas visame pasaulyje, o Lietuvos gamintojai puoselėja senuosius amatus ir pasižymi prestižiniu meistriškumu, todėl dažniausiai laikomasi senovės tradicijų, didelis dėmesys skiriamas Tautiniam paveldui. Fermentacija lietuviško ąžuolo statinėse gėrimą prisisotina vanilės, švelnaus gvazdikėlio ir medienos natomis.

about acala

Ypatingam kombučios skoniui - vidinis statinių išdeginimas

Kitas svarbus ąžuolinių statinių naudojimo išskirtinumas – vidinis statinių išdeginimas. Rafinuotiems ir patiems geriausiems skonių rezultatams pasiekti, statinės vidus yra išdeginamas, jog ąžuolo skonis sustiprėtų ir atsiskleistų. Ši statinės skrudinimo praktika yra labai svarbi norint suintensyvinti gėrimo charakterį, nes atvira liepsna karamelizuoja natūralų medienos cukrų, turintį įvairių aromatų ir skonių, priklausomai nuo skrudinimo lygio. Dažniausiai sutinkami 3pagrindiniai skrudinimo lygmenys: lengvas, vidutinis ir intensyvus.

Lengvas medienos išdeginimas užtrunka apie 30 minučių ir gėrimui priduoda subtilios vanilės, kokosų, karamelės, cinamono ir gvazdikėlių poskonį. Vidutinis statinės išdeginimas linksta prie sunkesnių skonių gamų – skrudintos kavos, medaus, vanilės, karamelės ir kakavos. Pilnai, apie pusantros valandos, skrudinta ąžuolo statinė, fermentuojamą gėrimą pažymės intensyviais skrudintos karamelės, keptų obuolių bei vanilės aromatais. Skrudinimo procesas gali skirtis, tačiau mes renkamės atviros liepsnos išdeginimą ir lengvą bei vidutinį skrudinimo lygį.

ACALA Premium Kombucha gamyboje naudojame pirmojo ir antrojo išdeginimo lygių statines bei kubilus, kuriose fermentuojame gauromečio bei pu-erh arbatas. Siekiant sukurti kuo kompleksiškesnius skonius, naudojame Amerikietiško ąžuolo statines, kuriose buvo laikytas burbonas, o vėliau Škotijoje – viskis. Pirmuoju lygiu išdegintas statines paruošėme gauromečio arbatos fermentacijai. Jog arbata įgautų intensyvesnių skonių, kitą dalį amerikietiškų statinių išdeginome antruoju lygiu ir jose fermentuojame pu-erh arbatą.

Kita dalis statinių yra atkeliavusios iš Bulgarijos. Šias statines gamintojai dažniausiai parduoda Italijos vyno ir Japonijos viskio gamintojams. Prieš komunizmą ąžuolinės statinės iš Balkanų kalnų buvo dažniausiai naudojamos Bordeaux vynui brandinti. 

ACALA kombučios paslaptis slypi unikaliuose gaminimo metoduose ir išgrynintose smulkmenose, nes mūsų žiniomis vos pora gamintojų visame pasaulyje taiko panašų fermentacijos metodą. Vykdydami arbatos fermentaciją skirtingose talpose, ir jau antrus metus naudodami ąžuolo medieną, geriau suprantame kaip skirtingą arbatą veikia skirtingos kultūros ir paruošimo statinės. Skirtingas išdeginimo lygis, unikali statinių forma bei autentiška mediena suteikia įvairiapusišką skonių kompleksiškumą, kuriuo pasimėgauti galite ir ragaudami mūsų gėrimus.

about acala
0
0
Krepšelis
Krepšelis tuščias